+45 97 93 05 73 imers@imers.dk

Kontakt

Hovednummer

Hovednummer

Tlf.: 97930573
Mail: imers@imers.dk
Fakturamail: faktura@imers.dk

Jens Imer

Jens Imer

Direktør

Tlf.: 96963104
Mob.: 22620876
Mail: Jens@imers.dk

Kim Brandhøj

Kim Brandhøj

Kvalitet / Svejsekoordinator

Tlf.: 96963106
Mob.: 30350990
Mail: kim@imers.dk

Lisbeth Christensen

Lisbeth Christensen

Økonomi

Tlf.: 96963102
Mob.: 61146897
Mail: lisbeth@imers.dk

Marianne Olesen

Marianne Olesen

Bogholder

Tlf.: 96963103
Mail: marianne@imers.dk

Henrik Vestergaard

Henrik Vestergaard

Projektleder

Tlf.: 96963107
Mob.: 22631887
Mail: henrik@imers.dk

Per Thomsen

Per Thomsen

Projektleder

Tlf.: 96963108
Mail: per@imers.dk

Carina Dahl Christensen

Carina Dahl Christensen

Kontorassistent

Tlf.: 96963105
Mail: carina@imers.dk

Det kan vi

L

Som leverandør

  • fremstiller vi emner af høj kvalitet
  • er vi meget fleksible
  • tilbyder vi hurtig responstid
  • håndterer vi store og komplekse emner
  • arbejder vi i sort og rustfri stål og aluminium
  • Løser jeres udfordringer
L

Svejsning

  • Certifikatsvejsning
  • Svejsning efter 3834-2 og EN 1090-2
  • Speciale i store komplekse konstruktioner
  • Montage og eftersvejsning hos kunden eller on site
  • Krankapacitet 26 tons
L

Pladeafdeling

  • Leverandør af skæring fra DK
  • Konstruktioner efter EN 1090-2
  • Kantpresser 150 tons
  • Bukker 3100 mm længde

Om Imers Industrimontage

Certifikater

ISO certifikat Iht. DS/EN 3834-2.

Dansk Standard certificeret iht. DS/EN 1090-2

Om Imers Industrimontage

Imers Industrimontage er en moderne smedevirksomhed med 2 fokusområder: Industriel fremstilling af svejsede stålkonstruktioner som underleverandørarbejde samt nyopførelse, renovering og vedligeholdelse af montageopgaver i ind- og udland.

Grundlagt i 2000 som privatejet selskab af Jens Imer. Vi er ca. 80 ansatte, hvoraf en del er montører, som rejser fast i både ind- og udland. På vores 2 værksteder i Thy og på Mors, har vi kun faglærte smede – alle har en solid erfaring og viden indenfor svejsning i både sort stål, rustfri stål og aluminium. Desuden har vi en konstruktionsafdeling, som tegner og projekterer opgaver for vore kunder.

Vi har god erfaring med det norske marked, og har således i dag allerede en afdeling i Haugesund.

Imers Industrimontage ApS er ISO certificeret Iht. DS/EN 3834-2.

Imers Industrimontage ApS er certificeret iht. DS/EN 1090-2 og er dermed godkendt som leverandør af bærende stålkonstruktioner til byggeindustrien.

Hos Imers Industrimontage ApS lægger vi stor vægt på kundetilfredshed og kvalitetsudført arbejde, derfor går vi ikke på kompromis med halve løsninger.

Med en kompetent og dygtig medarbejderstab, er vi godt rustet til at løse enhver opgave – stor som lille.

Galleri

Imers Industrimontage, Mors

Imers Industrimontage, Sundby